PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 266
ocen
7,0 10 1 171266
7,2 13
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Chcę to napisać krótko ale mam nadzieję że wszyscy zrozumieją.
Większość zdaje się przejmować rzeczami w tym filmie nie istotnymi. Czym jest Kostka, dlaczego ich zamknięto, pytania o fabułę ogólnie ale i o jakieś tam niedociągnięcia. Moim zdaniem nie jest to w tym filmie istotne.

Przez 95% mamy dosyć ciekawy trzymający w napięciu film. Ostatnie 5% jest jednak najważniejsze bo tłumaczy w jaki sposób film jest odzwierciedleniem rzeczywistości nas otaczającej. Głównie zwracam uwagę na linijkę w stylu coś było "Nasz pierwszy pokój był mostem".
Gdyby wszyscy bohaterowie(czyli ludzie) od razu ze sobą wpierw wszystko obgadali i wytłumaczyli mogliby dojść do tego żeby od razu wyjść z tej pułapki. Każdy typ osoby miał tu znaczenie. Na dobrą sprawę nikt nie musiał ginąć.

Wobec rzeczywistości ma się to tak: gdyby ludzie więcej ze sobą gadali, nie ukrywali nic to nie dochodziłoby do wszelkich problemów(w filmie śmierci) i wszystko można by łatwo rozwiązać. Niestety ludzie to banda egoistycznych debili z czego właśnie najwięksi próbują rządzić siłą, stąd w filmie lider policjant niby dobry a potem widać jaki jest naprawdę.

W sumie to może być druga rzecz że oddajemy jako ludzie władzę w ręce tych którzy na to nie zasługują. To też jest niestety często prawda i to w nie tylko tym filmie ale i w innych dziełach kultury można dostrzec.

Nie wiem jak dla mnie film mistrzostwo i nie dałem 10 tylko dlatego bo przyznam że też troszkę mi zabrakło rozwinięcia fabuły.

Mam nadzieję że za bardzo nie pokręciłem i pamiętajcie ludzie. Rozmawiajmy i nie bądźmy egoistami to ominiemy większość pułapek naszego życia!

ocenił(a) film na 8
Raf99

Ja przyjąłem w 100% wyjaśnienie fabularne od słów tego gościa co oberwał butem (sory, nie mam pamięci do imion). Działo przypadku, krótkotrwałych korzyści bez refleksji jak to wpłynie na świat.

Nic odkrywczego nie ma w tym, że ludzie są różni. Równie różnorodna musi być z tego powodu planeta, dlatego mamy masę kultur, wierzeń, czy po prostu gier, filmów, ośrodków sportowych, by każdy spełniał się w swojej, przypisanej od urodzenia roli.

Najbardziej jednak zapadła mi w pamięci scena z babką, która zaczęła rzucać krótkowzroczne wizje teorii spiskowych. Geniuszy zbrodni, elokwencji, budownictwa i polityki w jednym nie ma i nie będzie. Istnieje po prostu przypadek i nie zdziwiłbym się jakbym jutro obudził się w takiej kostce, bo parę kretynów połasiło się o majątek za zlecenie zbudowania nikomu niepotrzebnego obiektu, porwania nieświadomych ludzi, uszycia ubrań i butów idących uj wie gdzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones