PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 343
oceny
7,0 10 1 171343
7,1 14
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Oczywiście tu zakładamy, że kolejne 2 cześci powstały dla wyłudzenia kasy i nie są odpowiedzią na wizję Vincento Natalie i nie mają nic wspólnego z częścią pierwszą. Moim zdaniem po wyjściu z Cube ludzie zostali by odwiezieni z powrotem do własnego życia oczywiście nie pamiętali by jak wrócili do własnego domu. Nie wiedzieli by kto a ni co za tym stało.

ocenił(a) film na 10
Nhalitusi

nie rozumiem czego ci szkoda

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Wykonania filmu, oprawy graficznej i innych wizualnych tematów. Można by powiedzieć, że szkoda, że cube I nie powstało w dajmy na to 2010, z maksymalnym budżetem :)

ocenił(a) film na 10
Nhalitusi

przecież jest spoko. ja nie wiem czeego wy checie.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Nie wy, tylko ja :)

Pomyśl sobie, że Cube zostało wykonane z takimi efektami, taką oprawą graficzną i jakością obrazu jak Transformers III, to zrozumiesz o co mi chodzi :)

ocenił(a) film na 10
Nhalitusi

ten film nie potrzebuje efektów specjalnych jak transformersy on jest idealny taki jaki jest, bo to nie jest film, który opiera się na efektach i dla masowego odbiorcy...pewnie jeszcze chodzisz do podstawówki/gimnazjum max...głupoty piszesz

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Nie ma to jak zdrowy, internetowy "hejt" :)

Oprawa graficzna i wizualna, efekty specjalne są ważne dla każdego filmu sci-f, bo to część budowania jakości tego filmu. Dla grupy filmów psychologicznych, jest ważne wykreowanie bohatera i jego postawy, pokazania tego co nim targa i jego "mentalnej matamorfozy". Dla thriler'a jest ważne napięcie, który wywołuje, zaskakiwanie widza i posiadanie "niekonwenocjalnego podejścia" by wzmóc efekt szoku/zaskoczenia na odbiorcy.

Elementy 1, 2 i 3 były w dacie przemiery na najwyższym poziomie. Obecnie nie mam nic do zarzucenia elementom 2 i 3, gdyż dalej wywiązują się doskonale ze swych obowiązków. Natomiast obecna kinematografia posuneła się tak daleko na przód (wraz z komputeryzacją), że czuć, że lata świetlności oprawy graficznej i komputerowej tego filmu dawno minęły.
Czytaj uważnie; nie powiedziałem, że jego wykonanie jest złe. Powiedziałem, że szkoda, że nie powstał w 2010 z wykożystaniem takich technologi i nowinek jak chodźby w Transformers III :)

Jeśli uważasz, że tak pisze osoba z podstawówki albo gimnazjum, to o mój Boże, nie żyjesz chyba w Polsce... Gdybym tam był, musiał bym pisać wszędzie ku**a i spi******j, "hejtować" Twoją matkę i ojca oraz obowiązkowo powiedzieć, że masz małego :)
A więc piątka na pożegnanie, internetowy dedektywie :)

ocenił(a) film na 8
Nhalitusi

A moim zdaniem gdyby powstał teraz Cube z efektami jak prawisz dumnie ala Transormers to nie miałby już takiego klimatu. Kłania się "Prometeusz" jak go stawiam w konfrontacji z Obcym 1 czy Obcym 2,
które powstały tak dawno temu wypada słabiutko. Owszem Obcy 1 i 2 przy swych premierach miały niesamowite efekty , ba nawet teraz o wiele bardziej mi sie podobaja niż takie plastykowe uzyte w Transformers.
Ale czy efekty są potrzebne każdemu filmowi science-fiction ? Nie zgadzam się. To by świadczyło że tylko to film ma do zaoferowania i szybko sie zestarzeje. Przyklad pierwszy lepszy z brzegu "Solaris" 1972 Tarkovskiego.
Film genialny, rosyjska odpowiedź na "Odyseje kosmiczna 2001", a efektów w tym filmie science-fiction nie ma.

ocenił(a) film na 10
returner

dokładnie.

ocenił(a) film na 10
Nhalitusi

Już w czasie premiery efekty w filmie cube były proste i nie wyróżniały się specjalnie na tle reszty filmów. Efekty w cube zostały zrobione za marne grosze. Cały cube jest głównie filmem s-f - psychologicznym - takiemu cube zero, który wyszedł później efekty mimo, że lepsze w ogóle nie pomogły. Film okazał się klapą. Siłą cube 1 są właśnie mocno ograniczone środki - mało efektów - prawie ich w ogóle tam nie ma, a mało wyrazisty obraz potęguje klimat.. Jeśli chcesz cube z super efektami nastawionymi na super efekty bierz się za cube 0 ale ten film to dno.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Skoro lubisz Cube polecam ci obejrzeć coś z tego, jak czegoś nie widziałeś:
Odyseja kosmiczna 2001 1968
Kret 1970
THX 1138 1971
Solaris 1972
Świeta góra 1973
Stalker 1979
Łowca androidów 1982
Videodrome 1983
Dead ringers 1988
Miasteczko twin peaks 1990
Zagubiona autostrada 1997
eXistenZ 1999
Mulholland Drive 2001
The Fountain 2006
Martyrs 2008
Cargo 2009
Moon 2009
Beyond the Black Rainbow 2010

ocenił(a) film na 10
returner

Widziałem bardzo dużo, ale sporo nie widziałem. Dzięki. Obczaję.

returner

Eden Log 2007

ocenił(a) film na 10
fajera

jeden z najgorszych filmow jakie znam xd

ocenił(a) film na 8
Nhalitusi

gratuluję sprawnej dedukcji i mądrości życiowej - bo masz absolutną rację i właśnie oto chodziło w tym filmie (co zresztą powiedział stwórca tej zewnętrznej powłoki w pewnym momencie). Dodam od siebie, że nikt nie mógł wyjść, bo każdy był w jakieś jeździe. Tylko ten z autyzmem mógł bo nie posiadał w sobie żadnego umysłowego nacechowania: nie chciał przetrwać, nie chciał rządzić, nie chciał pojąć o co chodzi; nie oceniał - bo jak ten morderca się załamał to pogłaskał go po głowie (nie miał żadnego odniesienia do tego systemu).

... jedyne co chciał to żelki - skoro żelek nie było w cube to musiało się tak to skończyć, że wyszedł z cube. Wniosek: zamiast gonić jazdy tego świata w naszej głowie(bo tak naprawdę tylko tam są) zamiast tego, bądźmy autentycznie sobą. :)

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

No rzeczywiście, ten cały "Cube" to jest takie wyjątkowe arcydzieło że hej!

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Moim zdaniem to bez znaczenia, to nie jest film w którym wszystko trzeba wyjaśniać, bo by wyjaśnili. To raczej swego rodzaju metafora.

ocenił(a) film na 10
cleverley

Żadna metafora, ale brak wyjaśnień jest najbardziej OK

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

nie wiem, może to nadinterpretacja, ale uważam, że cube jest metaforą życia w dzisiejszych czaszach, nie przewidywalnego i pełnego zagrożeń, gdzie i tak najgroźniejsi okazują się ludzie.

ocenił(a) film na 10
cleverley

ile jeszcze osób będzie sobie pisać takie rzeczy...

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

rany nie spinaj sie tak, chyba mam prawo do własnego zdania, czy ja się czepiam że dajesz takim ''arcydziełom'' jak szybcy i wściekli 10, lol

ocenił(a) film na 10
cleverley

to jest temat o cube....a czepiać to sie możesz że daję 10 za cube, bo o tym filmie tu piszemy jeśli jeszcze się nie zorientowałeś.

ocenił(a) film na 10
cleverley

jak chcesz to choć pisać o szybcy i wściekli , ale w odpowiednim temacie.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Całość jest na stówę pod ziemią i miała na celu przeprowadzanie badań rządowych nad zachowaniami człowieka w obliczu osaczenia i brutalności.

ocenił(a) film na 10

i właśnie to jest słabe wyjaśnienie, które sugeruje cube 0 - psując cube 1. cube 0 nie istnieje dla prawdziwego fana serii cube. bo czym innym jest cube 0 niż zepsuciem i upłyceniem cube 1.

Movie_Crash_Man

https://www.youtube.com/watch?v=JY7vzaRlbWM

ocenił(a) film na 10
sprawa666

nie mam czasu na brodacza

Movie_Crash_Man

Szkoda. Pan pięknie tłumaczy alegorię, ale mogę pokrótce wyjaśnić jak to widzę. Podchodząc do tematu metaforycznie Cube to matrix(natura) w którym żyje ludzkość i tak jak natura działa na jasno określonych zasadach. Bóg stworzył szkołę życia dla dusz(które żyją wiecznie) tak zwany matrix którym zarządza w Jego imieniu Szatan i Lucyfer rozporządzając karmą. Dusze uwikłane w prawo przyczyny i skutku, karmy reinkarnują się z różnymi poziomami świadomości i magazynem karmicznym, dostając odpowiednie środowisko i ludzi napotykanych na swej drodze tak by wypełnić swoje przeznaczanie w danym w cieleniu. Oczywiście, nie pamiętamy zbytnio poprzednich wcieleń i cały czas przez to wytarzamy pełno bieżącej karmy, przez co wyjście z matrixa jest praktycznie nie możliwe, bo po śmierci znowu mamy grzeszki na swoim koncie i Boski Wymiar Sprawiedliwości zmusza nas byśmy to przepracowali w kolejnym życiu. Zgodnie z prawem Karmana, co 30 lat na Ziemi pojawia się osobnik, który wybierając ścieżkę wyzwolenia z Samsary może stać się Buddą, Chrystusem czy jak inaczej wybrańca nazywają religie i wyjść ZA ŻYCIA z matrixa i zjednać się ze Swiatłością - Bogiem. (Wyjść można przez trzecie oko, ale to zbyt obszerny temat) W dzisiejszym świecie jest to bardzo trudne zadanie, bo jest to droga pod prąd społeczeństwa, wymaga odpowiednich cnót. Taką osobą metaforycznie w filmie jest niezrozumiały i chory na autyzm Kazan (Głupi jaś), który naturalnie rozumiał i widział kody matrixa - czyli był godzien wyjść i zjednać się z Bogiem. Innego wyjaśnienia raczej nie ma patrząc z perspektywy czasu, gdyż Vincenzo Natali zabrał się za kręcenie Westworld'a. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
sprawa666

to jest bardzo ciekawa teoria. brawo !

Movie_Crash_Man

To nie jest już teoria tylko fakt. Wiele aspektów z filmu i rzeczywistości pominąłem, ale nie da się tego nakreślić w jednym komentarzu. Niektórym pojęcie tego zajmuje dosłownie wieczność - taka karma. Trylogia Wachowskich to też jedna wielka gnostycka alegoria. Życie to droga i każdy prędzej czy później zrozumie i nauczy się tego najważniejszego.
Tu znowu brodacz i to w 10 odcinkach, ale w języku polskim tylko on doskonale tłumaczy aspekt reinkarnacji. Czyli tego jak działa matrix. Może Ci się przyda, może już wiesz; może nie.
https://www.youtube.com/watch?v=Beom5bZO7lQ&list=PLUbnyap5IzvuW1mUPtJetrl74wQlad A_p
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
Movie_Crash_Man

Nie wiem co jest po wyjściu z cube, ale w środku jest nuda w ch*j.

ocenił(a) film na 5
FrancisShepard

Potwierdzam, chujó..ka niezła. Ja po wyjściu z seansu miałem rzygowiny tylko, tak trzymając się tematu...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Movie_Crash_Man

Twoja mama motłasi moja klamkę jeśli już rozmawiamy o rodzinie gościu. Trzeba mieć spedalo..y gust żeby dawać 10 takim kaszankom niskobudzetowym, z grą aktorską na poziomie serialu klan i zagadkami dla gimnazjalistów.. pakuj walizy typie i idź oceniać na kreskówka.com albo hentaitube xD

ocenił(a) film na 10
rado7a

ja rozumiem, że jesteś fanem klanu i to prawdopodobnie jedyny film, który uważasz za ambitny i go obejrzałeś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Movie_Crash_Man

Wbijasz tu z jakąś ofensywką gościu i pajacujesz. Nie podoba mi się to i mam takie prawo a po to jest to forum żebym mógł się wypowiedzieć że to gówno jest i jeśli ktoś ma IQ powyżej 90 to żeby raczej unikał i tak porzygalem się po tym filmie a nie piłem alkoholu a Tobie nic do tego, jeśli chcesz to wal konia do tej kostki.. pozdro, tyle w temacie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Movie_Crash_Man

Wyjaśniony jak plebs w Wołmontowiczach.

ocenił(a) film na 10
FrancisShepard

cube nie jest dla ciebie. polecam połączyć siły z kolegą rado7a i oglądać razem klan xd

ocenił(a) film na 3
Movie_Crash_Man

Jak Jerzy wbił na sadybe z siekierą to było więcej akcji niż w całym cube

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones