PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 367
ocen
7,0 10 1 171367
7,1 14
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Zwłaszcza Piła 1, podobna tematyka, ludzie vs ludzie w pułapce. Co wypada lepiej ?

użytkownik usunięty
Klasykowiec

Zdecydowanie Piła, szczególnie pierwsza cześć. Nie udało mi się jeszcze ani razu obejrzeć do końca któregokolwiek Cuba a brałem się za to parę razy, bom ciekaw, jak to się kończy :-)))

Dokładnie tak.Podpisuję się pod tą wypowiedzią w całości:)

ocenił(a) film na 8
Klasykowiec

Zdecydowanie Cube ;) Przeraża mnie wizja zamknięcia w pomieszczeniu, choć nie cierpię na klaustrofobię, z którego nie mam zielonego pojęcia jak się wydostać. Piła dawał swoim ,jak ich nazwać ofiarom, czy pacjentom wskazówki i zasady gry. Osoby uwięzione były w pomieszczeniach, w zwyczajnych, budynkach, piwnicach i co tylko przyszło scenografowi do głowy. Więc w jakimś stopniu widz czuje,że ucieczka jest możliwa, że wolność, znajduje się tuż za ścianą.
Bohaterowie uwięzieni w sześcianie byli równie zdezorientowani jak ofiary Piły, ale nie wiedzieli nic o przyczynie uwięzienia, o celu, i samym więzieniu jak i prawach fizyki panującym wewnątrz.
Oglądając Cube bez przerwy odczuwałam napięcie i skupienie na fabule. Nie było chwili wytchnienia, na "zaczerpnięcie powietrza" tak jak przy scenach z Piły, które odbywały się "na zewnątrz", poza grą.
Z kolejnymi odcinkami Piły widz zaczyna troszkę lekceważyć cały problem, tajemnice szybko się rozwiązują, znajdujemy odpowiedzi już w następnych częściach. Osobiście oglądam Piłę dla rozrywki, dla widoku rozbebeszonych ciał, krwi itp.
Nie mogę również powiedzieć, że Piła jest filmem skupiającym się jedynie na krwawych scenach. Cała historia ma sens i wciąga, Postacie są ciekawe. Jednak dla mnie to Cube zajmuje wyższą pozycję. Może tylko dlatego, że budzi u mnie pewne lęki, których inni są pozbawieni. Przyznam szczerze, że bazuję na wiadomościach z całej serii Piły i tylko dwóch z Cube. Z tego co słyszałam Cube 0 jest śmiechu warty, więc z trudem zabiorę się za jego obejrzenie.

ocenił(a) film na 9
Klasykowiec

Raczej powinno być pytanie Cube czy Piła II. Reszta jak u lataffiec'a.

ocenił(a) film na 10
Klasykowiec

Jasne że Cube.

ocenił(a) film na 7
Klasykowiec

Oczywiście, że Piła. "Piła" to mistrzostwo, chociaż wiele osób pewnie mogłoby się ze mną nie zgodzić, no ale cóż, kwestia gustu. "Cube" raczej mi się średnio podobało.

ocenił(a) film na 9
elwi77

To prawda, że wiele osób nie zgodzi się, że Piła to mistrzostwo. Ale to nie jest bynajmniej kwestia gustu.

ocenił(a) film na 8
aklekot

Cube, Piła była dosyc interesująca, ale Cube lubie przez ten klimat zamknięcia w tajemniczym miejscu.

Klasykowiec

Piła, 1 i 2 część zdecydowanie lepsza od Cube 1 i 2. Cube przy Pile to namiastka makabrycznych scen.

ocenił(a) film na 8
Klasykowiec

Piła powstała na podstawie Cube. Gdyby nie Cube nie byłoby Piły

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones