PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 367
ocen
7,0 10 1 171367
7,1 14
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Rewelacyjny pod względem psychologicznym film, ukazujący różnych ludzi, obcych sobie i ich zachowania w ekstremalnych warunkach. Cwaniakowaty i pewny siebie przestępca, policjant początkowo zrównoważony, starający się uspokoić wszystkich, z czasem ukazujący swoje drugie, mniej przyjemne "Ja" (moim zdaniem postać zbyt przerysowana, niewiarygodna), lekarka "pierwszego kontaktu" z niezbyt udanym życiem, studentka chcąca po prostu żyć i doświadczać, konstruktor z poczuciem winy i autystyczny chłopak, który tak naprawdę ze względu na specyfikę swojego zaburzenia był jedyny stały emocjonalnie. Właściwie on i studentka. Nie wiem, czemu w wielu filmach policjanci ukazani są jako tumany albo niezrównoważeni psychicznie agresorzy. Ten wątek zaburzył mi wielkość tego filmu.

ocenił(a) film na 8
kinga709

Nie oglądałam jeszcze "Cube 2", może dziś to zrobię, ale uważam że filmy takie jak ten nie powinny mieć ciągu dalszego:)

ocenił(a) film na 8
kinga709

Nie oglądaj dwójki ani żadnej innej części.

ocenił(a) film na 8
Niskobudzetowy

Postaram się:) Na razie mnie nie ciągnie:)

ocenił(a) film na 8
kinga709

Tylko sobie zepsujesz wrażenia po jedynce :)

ocenił(a) film na 9
kinga709

Zamiast policjanta mógłby być to ktokolwiek. I tak ostatni dialog zamyka wszystko:"Nie chcę tam wracać", "Dlaczego?", "Bo tam jest bezmiar ludzkiej głupoty"

ocenił(a) film na 8
borsuk96

Moim zdaniem to miał być właśnie policjant. Dobór ludzi nie był tu przypadkowy. Nie mam teraz dostępu do tego filmu, ale ona wówczas odpowiedziała, że poradzi sobie z tym. Spróbuję to potem odnaleźć:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones