PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 367
ocen
7,0 10 1 171367
7,1 14
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Cześć, jestem programistą i aktualnie pracuję nad grą labiryntem. Chciałbym w mojej grze poza podstawowym tradycyjnym labiryntem dodać tryb gry "cube", z motywem z filmu - gracz rozpoczyna rozgrywkę w sześcianie, w każdej ścianie są drzwi i musi przeskakiwać pomiedzy sześcianami, tak aby się wydostać. W późniejszych wersjach gry prawdopodobnie chciałbym również dodać pułapki co również może podchodzić pod film a także inne elementy - już zupełnie nie związane z filmem.

Jak wygląda prawna kwestia takiego czegoś ? Czy taki zarys gry podchodzi pod "grę w oparciu o film" i czy muszę mieć zgodę producenta "Cuba" ? Nie wydaje mi się żeby producent cube raczył chociaż odpowiedzieć na wiadomość od kogoś o kim nikt nawet nie słyszał (czyli ja ;]), no ale byłbym głupcem gdybym nie spróbował (co nic mnie nie kosztuje), więc jeżeli muszę mieć pozwolenie to do kogo powinienem się zgłosić i czy musi to być jakaś umowa sporządzona na piśmie ?

ocenił(a) film na 3
rybap

Musisz mieć wykupioną licencję. Przecież to oczywiste. A jeśli zechcesz dodawać elementy, jak piszesz "inne" to zapewne licencja na to nie pozwoli. Jeśli nie masz na zbyciu paru milionów - to sobie daruj...

ocenił(a) film na 6
rybap

Nazwij grę "Kubek" i mogą ci skoczyć. Nikt nie musi wiedziec że gra ma związek z filmem.

ocenił(a) film na 8
Aldon

Chciałbym żeby to było takie proste. Niestety dzisiaj racja jest nie tam gdzie jest racja, a tam gdzie są pieniądze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones